Bilder SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal

SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal

2 månader 16 dagar

2023-03-22 18:00

250 SEK

Utropspris: 359 SEK

Värdering: 200 SEK

Skuren dekor i form av laxar, höjd ca 15, längd 54 cm

CA 17 kbm BLANDVED 50CM (ca 25 lösmeter)

Ca 17 kubikmeter blandved (Staplat mått) 50cm Huggen ifjol. Mått stapel Längd: 3 m Bredd: 3,2 m Höjd: 1,8 m Finns för avhämtning i Gunnerud väst om Sunne. Veden säljes på rot och hämtas av köparen i vedskjulet.

Utrop: 5 000 SEK

Bud: 5 200 SEK

Slutar om 7 timmar 11 minuter

DIVERSE HJULAXLAR OCH HJUL

Både massiva och lufthjul.

Utrop: 300 SEK

Bud: 500 SEK

Slutar om 8 timmar 17 minuter

Tvättkorg i rotting stor modell

1 st tvättkorg med hänklar, Höjd: 39,5 cm Mått: 83 x 57,5 cm.

Utrop: 0 SEK

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 17 minuter

Skål, Rörstrand, Drejargruppen

Daterad 1973. Höjd: 10,5 cm, diameter: 26 cm.

Utrop: 0 SEK

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 18 minuter