Bilder Certina, DS-2, 38 mm, rostfritt stål, 60-tal

Certina, DS-2, 38 mm, rostfritt stål, 60-tal

1 år 9 dagar

2023-03-19 18:04

800 SEK

Värdering: 600 SEK

Herrarmbandsur, Certina DS-2, ca 38 mm exkl. krona (43 mm lug-to-lug), ca 1967, rostfritt stål, skruvboett, manuellt urverk, kaliber Certina 25-66, plexiglas, signerad krona, fjädrande länk i rostfritt stål (ejoriginal)

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida

Värdering: 1 200

Bud: 600 SEK

Slutar om 16 timmar 2 minuter

FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida

Värdering: 1 500

Bud: 650 SEK

Slutar om 16 timmar 4 minuter

RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g

Värdering: 2 500

Bud: 1 900 SEK

Slutar om 16 timmar 6 minuter

Värdering: 1 500

Bud: 650 SEK

Slutar om 16 timmar 8 minuter