Bilder Damur & mormorsur, 3 delar, bl a Certina
Damur & mormorsur, 3 delar, bl a Certina
Mormorsur, ca 35,5 mm exkl. krona, ytter- och innerboett i silver (0.800), manuellt urverk, märkt "SU", tidigt 1900-tal, tillsynes fungerande, bruksslitage
Damur, Certina, ca 21,5 mm exkl. krona, guldpläterad, manuellt urverk, kaliber Certina 19-11, ca 1959, plexiglas, signerad krona, tillsynes fungerande, visst bruksslitage
Damur, Mildia, ca 17 mm exkl. krona, guldpläterad, manuellt urverk, ca 1950-tal, plexiglas, tillsynes fungerande, guldbeläggning med slitage, glas med ålderssprickor
Slutar om 1 timme 58 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 550 SEK
Slutar om 2 timmar
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 450 SEK
Slutar om 2 timmar 2 minuter