Bilder Dimitri Omersa, fotpall, gris, Abercrombie & Fitch, Svenskt Tenn, 1950-tal

Dimitri Omersa, fotpall, gris, Abercrombie & Fitch, Svenskt Tenn, 1950-tal

4800 SEK

Utropspris: 0 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Dimitri Omersa, fotpall, gris, läder, Abercrombie & Fitch, 1950-tal, längd 45 cm, höjd 29 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0707754480 (privat), 0735148793 (jobb)

SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal

Skuren dekor i form av laxar, höjd ca 15, längd 54 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 15 minuter

BORDSUNDERREDE, till ståbord, Byarum, 2000-tal

Sandgjuten aluminium, höjd 106 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 450 SEK

Slutar om 11 timmar 17 minuter

FÅTÖLJER, 1 par, "Stripe", Skandiform

Stomme i böjträ, fast stoppad klädsel av textil, vit lackerad benställning, sitthöjd ca 43, höjd 76 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 19 minuter

BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark

Fanerat, oval form, spännben, höjd 70, 115 x 230 cm Konditionsrapport - Skiva med smärre repor och märken

Utrop: 0 SEK

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 11 timmar 21 minuter