Bilder Stor skål, Kina, Kanton, 1800-tal
Stor skål, Kina, Kanton, 1800-tal
Kantondekor med krigare, diam 40,5 cm, stjärnspricka i botten, samt mindre kantnagg.
1 300 SEK