Auktioner Orientaliskt Stor skål, Kina, Kanton, 1800-tal

Bilder Stor skål, Kina, Kanton, 1800-tal

Stor skål, Kina, Kanton, 1800-tal

300 SEK

Värdering: - SEK

Kantondekor med krigare, diam 40,5 cm, stjärnspricka i botten, samt mindre kantnagg.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

350 SEK