Auktioner Orientaliskt Matkärl, Kina, 1800-tal

Bilder Matkärl, Kina, 1800-tal

Matkärl, Kina, 1800-tal

200 SEK

Värdering: - SEK

Dekor i underglasyrblått, höjd ca 20 cm, bruksslitage, tillverkningsdefekter.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

350 SEK