Bilder Ingefärsurna, Kina, 18/1900-tal
Ingefärsurna, Kina, 18/1900-tal
Celadonglasyr, höjd 17 cm, lock med mindre nagg i underkant, slitage.
2 400 SEK
1 300 SEK