Bilder Stort ytterfoder, Kina
Stort ytterfoder, Kina
1900-talets andra hälft, med underfat, hexagonal form, polykrom dekor med bl.a. fenixfågel, höjd inkl fat 22 cm, smärre bruksslitage, men stjärnspricka i botten på ytterfoder.
3 000 SEK
2 400 SEK
1 300 SEK