Auktioner Orientaliskt Stort ytterfoder, Kina

Bilder Stort ytterfoder, Kina

Stort ytterfoder, Kina

300 SEK

Värdering: - SEK

1900-talets andra hälft, med underfat, hexagonal form, polykrom dekor med bl.a. fenixfågel, höjd inkl fat 22 cm, smärre bruksslitage, men stjärnspricka i botten på ytterfoder.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning