Bilder Telemarkskidor – Åsnes Sondre & Extrem – Rottefella-bindningar – pjäxor ingår
Telemarkskidor – Åsnes Sondre & Extrem – Rottefella-bindningar – pjäxor ingår
Parti med telemarkskidor, bindningar och pjäxor – perfekt för dig som åker klassisk telemark eller söker retro/äldre utrustning.
Innehåll:
2 par telemarkskidor
Åsnes Sondre
Extrem (modell enligt bild)
Rottefella telemarksbindningar (äldre modell)
1 par telemarkspjäxor (storlek ej angiven, se bilder)
Skick:
Begagnat
Tydliga spår av användning och ålder
Rost/slitage förekommer på kanter och bindningar
Ej funktionstestade – säljs som renoverings-/bruksskick eller samlarobjekt
250 SEK