Auktioner Övrigt Telemarkskidor – Åsnes Sondre & Extrem – Rottefella-bindningar – pjäxor ingår

Bilder Telemarkskidor – Åsnes Sondre & Extrem – Rottefella-bindningar – pjäxor ingår

Telemarkskidor – Åsnes Sondre & Extrem – Rottefella-bindningar – pjäxor ingår

0 SEK

Värdering: - SEK

Parti med telemarkskidor, bindningar och pjäxor – perfekt för dig som åker klassisk telemark eller söker retro/äldre utrustning.

Innehåll:

2 par telemarkskidor

Åsnes Sondre

Extrem (modell enligt bild)

Rottefella telemarksbindningar (äldre modell)

1 par telemarkspjäxor (storlek ej angiven, se bilder)

Skick:

Begagnat

Tydliga spår av användning och ålder

Rost/slitage förekommer på kanter och bindningar

Ej funktionstestade – säljs som renoverings-/bruksskick eller samlarobjekt

Auktionshuset i Simrishamn

Fabriksgatan 2
27236 Simrishamn

info@auktionsimrishamn.se
0738017185

Värdering

300 SEK