Auktioner 3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca) – Prima NS Alp, klassisk modell

Bilder 3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca) – Prima NS Alp, klassisk modell

3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca) – Prima NS Alp, klassisk modell

0 SEK

VĂ€rdering: - SEK

Vacker 3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca), märkt Prima NS Alp. Klassisk och elegant form med mjukt svängda armar och dekorativ mittdel. Rymmer tre kronljus.

Ljusstaken har tydlig patina och normalt åldersrelaterat slitage, vilket bidrar till dess charm och vintagekänsla. Inga synliga sprickor eller större skador.

Auktionshuset i Simrishamn

Fabriksgatan 2
27236 Simrishamn
SkÄne

info@auktionsimrishamn.se
0738017185

VĂ€rdering

300 SEK