Bilder 3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca) â Prima NS Alp, klassisk modell
3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca) â Prima NS Alp, klassisk modell
Vacker 3-armad ljusstake i nysilver (Alpacca), märkt Prima NS Alp. Klassisk och elegant form med mjukt svängda armar och dekorativ mittdel. Rymmer tre kronljus.
Ljusstaken har tydlig patina och normalt åldersrelaterat slitage, vilket bidrar till dess charm och vintagekänsla. Inga synliga sprickor eller större skador.
Ăstergötland
250 SEK