Bilder KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Förgylld dekor, omfattande 5 stora burkar, 6 små burkar samt två skeppor med lock, de större burkarnas höjd ca 18,5 cm