Auktioner KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt

Bilder KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt

KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt

2 timmar 8 minuter

2026-01-15 18:38

300 SEK

Värdering: 400 SEK

Förgylld dekor, omfattande 5 stora burkar, 6 små burkar samt två skeppor med lock, de större burkarnas höjd ca 18,5 cm