Auktioner Assietter, fat och kaffeskedar

Bilder Assietter, fat och kaffeskedar

Assietter, fat och kaffeskedar

Värdering: - SEK

6 assietter, Gustavsberg, "Gun", flintporslin, Ø 18 cm. Bruksslitage, smånagg.
6 assietter, Gefle, Ø 19 cm. Bruksslitage.
1 fat, Rörstrand, 21 x 14 cm. Bruksslitage, nagg. (se foto)
6 kaffeskedar, guldpläterat nysilver, längd 12 cm. Bruksslitage.

Österlens Auktioner

Fabriksgatan 36
272 36 Simrishamn

info@osterlensauktioner.se
0414-411 300

400 SEK