Bilder Assietter, fat och kaffeskedar
Assietter, fat och kaffeskedar
6 assietter, Gustavsberg, "Gun", flintporslin, Ø 18 cm. Bruksslitage, smånagg.
6 assietter, Gefle, Ø 19 cm. Bruksslitage.
1 fat, Rörstrand, 21 x 14 cm. Bruksslitage, nagg. (se foto)
6 kaffeskedar, guldpläterat nysilver, längd 12 cm. Bruksslitage.