Bilder 32 Kanna

32 Kanna

20 SEK

Utropspris: 20 SEK

Röfors Auktioner

Bruksgatan 28 C
695 72 Röfors

nza469b@telia.com
Tel: 0584-520 09, 0702-26 77 26

SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal

Skuren dekor i form av laxar, höjd ca 15, längd 54 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 1 minut

BORDSUNDERREDE, till ståbord, Byarum, 2000-tal

Sandgjuten aluminium, höjd 106 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 450 SEK

Slutar om 11 timmar 3 minuter

FÅTÖLJER, 1 par, "Stripe", Skandiform

Stomme i böjträ, fast stoppad klädsel av textil, vit lackerad benställning, sitthöjd ca 43, höjd 76 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 5 minuter

BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark

Fanerat, oval form, spännben, höjd 70, 115 x 230 cm Konditionsrapport - Skiva med smärre repor och märken

Utrop: 0 SEK

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 11 timmar 7 minuter