Bilder Julljusstake 2 stycken Markslöjd sent 1900-tal
Julljusstake 2 stycken Markslöjd sent 1900-tal
förgylld metall, sju ljusarmar, elektrifierade, funktionstestade, höjd 60, bredd 42