Bilder Remmare 11 stycken 1900-tal
Remmare 11 stycken 1900-tal
grönt glas, etsad dekor av druvor och blad, höjd 15,5 (ett med obetydlig tillverkningsdefekt, ett med smärre fotringsnagg)