Auktioner Klockor & Ur Väggur nyrenässans tidigt 1900-tal

Bilder Väggur nyrenässans tidigt 1900-tal

Väggur nyrenässans tidigt 1900-tal

0 SEK

Värdering: - SEK

betsat trä, gjutna dekorelement i mässing, urtavlan märkt Junghans, 70x29, väggpendyl rokokostil, förgylld med bladguld och slagmetall (dekorbortfall) (2)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

4 timmar
4 timmar
4 timmar
5 timmar