Bilder Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905
Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905
A tergo med etikett från "Föreningen Svenska Konstnärinnor" samt skrift i blyerts HKH Prins Eugen. Namnet finns även med på etiketten.
Blandteknik på papper. Signerad Olga Nyblom och daterad 1905.
1 400 SEK