Auktioner Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905

Bilder Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905

Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905

Värdering: 3 000 SEK

A tergo med etikett från "Föreningen Svenska Konstnärinnor" samt skrift i blyerts HKH Prins Eugen. Namnet finns även med på etiketten.

Blandteknik på papper. Signerad Olga Nyblom och daterad 1905.

Södersens Auktionshus

Jättorpsvägen 3
746 91 Bålsta

info@balstaauktionshall.com
Tel: 0171-534 50, 070-622 07 37