Bilder Portugisiska tuppar, 5 st, metall, Portugal

Portugisiska tuppar, 5 st, metall, Portugal

11 månader 27 dagar

2023-03-30 20:59

175 SEK

Värdering: - SEK

Högsta: 11 cm

bruksslitage

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Skulptur, brons, "Fritidsflickan", Stig Blomberg, monogramsignerad.

Värdering: 50

Bud: 15 000 SEK

Skulptur, halv båt, Bertil Vallien, Kosta Boda, osignerad.

Värdering: 50

Bud: 1 100 SEK

Väggrelief, gjutjärn, Ulla Fogelklou-Skogh, Ystad-Metall, 1960-70-tal.

Värdering: 50

Bud: 175 SEK

Slutar om 4 dagar

Figurin, porslin, Gehard Skrobek, Goebel, Tyskland.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 4 dagar