Auktioner Keramik & Porslin OSTKUPA i pressglas med fat

Bilder OSTKUPA i pressglas med fat

OSTKUPA i pressglas med fat

200 SEK

Värdering: - SEK

1900-talets första hälft
Dekor i form av rutmönster och blommor
Kupan, längd 21 cm, bredd 17 cm Fatet, längd 22 cm, bredd 16,5 cm
Kupan har små nagg

Hallands Auktionsverk AB

Nässjögatan 6
302 47 Halmstad

info@hallandsauktionsverk.se
Tel: 035-15 69 00, Fax: 035-15 69 05