Auktioner Övrigt Tesamovar, Vasily Stepanovich Batashev, Ryssland, 1800-talets slut

Bilder Tesamovar, Vasily Stepanovich Batashev, Ryssland, 1800-talets slut

Tesamovar, Vasily Stepanovich Batashev, Ryssland, 1800-talets slut

Värdering: 1 500 SEK

Försilvrad mässing. Med detaljer i svärtad trä. Dubbla hänklar. Stämplad.

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Dalarna

info@dalarnasauktionsbyra.se
Tel: 0243-23 67 90

400 SEK

18 000 SEK