Bilder Servisdelar, fajans
Servisdelar, fajans
Servisdelar bestående av tallrikar och djupa tallrikar i fajans, dekorerade med stiliserat blomstermotiv i rosa och grönt samt kantlinje i rosa .
Bestående av:
7 stora tallrikar
8 små tallrikar
5 djupa tallrikar
Bruksskick med sedvanligt slitage. Enstaka mindre ytrepor förekommer.
Bedömd period
Sent 1900-tal
700 SEK