Auktioner Klaffbyrå sent 1800-tal

Bilder Klaffbyrå sent 1800-tal

Klaffbyrå sent 1800-tal

0 SEK

Värdering: - SEK

Klaffbyrå i trä med nedfällbar skrivklaff. Inredning med mindre lådor samt skåp. Underrede med två större lådor. Beslag i metall. Stående på svarvade ben.

Bruksskick med slitage, fläckar och märken. Åldersrelaterade sprickor och ojämnheter förekommer.

Bedömd period
1800-talets senare del

Auktionshuset i Simrishamn

Fabriksgatan 2
27236 Simrishamn

info@auktionsimrishamn.se
0738017185

60 SEK