Auktioner Diverse prydnadsföremål

Bilder Diverse prydnadsföremål

Diverse prydnadsföremål

0 SEK

Värdering: - SEK

Blandad samling prydnadsföremål bestående av två mindre grytor med lock i emaljerat gjutjärn i rött och orange, två ljuslyktor i metall och färgat glas, skulptur i form av elefant i trä, vas i koppar med dekor samt mindre porslinsföremål.

Bruksskick med slitage och märken. Enstaka föremål med mindre skador förekommer.

Bedömd period
1900-talets senare del

Auktionshuset i Simrishamn

Fabriksgatan 2
27236 Simrishamn

info@auktionsimrishamn.se
0738017185

125 SEK

250 SEK