Bilder Diverse prydnadsföremål
Diverse prydnadsföremål
Blandad samling prydnadsföremål bestående av två mindre grytor med lock i emaljerat gjutjärn i rött och orange, två ljuslyktor i metall och färgat glas, skulptur i form av elefant i trä, vas i koppar med dekor samt mindre porslinsföremål.
Bruksskick med slitage och märken. Enstaka föremål med mindre skador förekommer.
Bedömd period
1900-talets senare del
700 SEK