Bilder MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Fanerad, omfattande matbord med 2 iläggsskivor à 35 cm vardera, 4 stolar med spjälor i rygg, fotavslutningar av mässing, fast stoppad sits, bordets höjd 74, diameter 105, stolens sitthöjd 45 cm