Bilder BERTIL VALLIEN (F. 1938), 2 Skålar, glas, Kosta 1975, sign, nr S7593

BERTIL VALLIEN (F. 1938), 2 Skålar, glas, Kosta 1975, sign, nr S7593

1 år 25 dagar

2023-03-25 00:00

800 SEK

Värdering: - SEK

Proveniens: En privat samling, Växjö. Höjd 15 cm, diameter 14 cm. Bruksskick.

Knutson och Bloom Auktioner

Baron Rappes väg 28
363 42 Braås

info@knutsonbloomauktioner.se
0709-113614, 0705-771086

Äldre glasflaska

Värdering: 20

Bud: 70 SEK

Äldre Ovanlig Stor CHIANTI Gevärsflaska

Värdering: 20

Bud: 90 SEK

Luffargrill Ruda Glasbruk

Värdering: 20

Bud: 60 SEK

Kosta Boda Skålar på fot "Midsommardansen"

Värdering: 20

Bud: 70 SEK