Bilder BERTIL VALLIEN, Skål, blästrad dekor, Boda-Åfors, signerad & numrerad

BERTIL VALLIEN, Skål, blästrad dekor, Boda-Åfors, signerad & numrerad

1 år 1 månad 3 timmar 22 minuter

2023-03-25 00:00

700 SEK

Värdering: - SEK

Proveniens: En privat samling, Växjö. Bär signering: Boda-Åfors V 203:210 B Vallien tillhör 380RA. Inga anmärkningar. Höjd 15,5 cm, diameter 20,5 cm.

Knutson och Bloom Auktioner

Baron Rappes väg 28
363 42 Braås

info@knutsonbloomauktioner.se
0709-113614, 0705-771086

29. Blandat: Glaskannor, Glaslykta snöbollsformad mm

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Stockholm

30. Blandade glas enl bild

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Stockholm

45. Vas märkt ORREFORS

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Stockholm

57. Glasskål på fot märkt IITTALA

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Stockholm