Bilder POKALER, 2 st, glas, varav en Bertil Vallien & en Olle Alberius, Orrefors & Boda Ateljé
Proveniens: En privat samling, Växjö.
B. Vallien pokal med invälsat färgpulver Boda Ateljé 1970-talet. Signerad Boda Ateljé 507 B.Vallien. Höjd 16 cm, diameter 14 cm. Inga anmärkningar.
Olle A, hyttarbetad pokal i underfångsteknik, Orrefors 1980-talet. Etikett märkt och signerad Orrefors Olle Alberius, höjd 17,5 cm, diameter 12,5 cm. Inga anmärkningar.
Värdering: 50 SEK
Högsta bud:Bud: 50 SEK
Stockholm
Slutar om 13 timmar 26 minuter