Bilder Certina Armbandsur 18K Guld 1900-tal

Certina Armbandsur 18K Guld 1900-tal

1 år 25 dagar

2023-03-30 21:13

3200 SEK

Värdering: - SEK

Datumvisning, Quartz-ur, Plexiglas, Band av svart läder.
Boett tillverkad av 18K Guld.
Referensnummer: EOL 158.9289.68
Klockan går ej vid enklare test.

Diametermått: 33,5 mm
Längd: 22,5 cm

Konditionsrapport: Slitage på läderband, Mindre repor & bruksslitage, Personlig inskription boett, Inga övriga anmärkningar.

Certina Wristwatch 18K Gold from the 20th century
Date display, Quartz watch, Plexiglass, Black leather strap.
Case made of 18K Gold.
Reference number: EOL 158.9289.68
The clock does not run on simpler tests.

Diameter measurement: 33.5 mm
Length: 22.5 cm

Condition report: Wear on leather strap, Minor scratches & use wear, Personal inscription case, No other remarks.

Väggur och spegel, förgyllt trä, 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 15 timmar 17 minuter

Herrklocka Seiko Chronograph 50M, diameter 40 mm

Värdering: 50

Bud: 200 SEK

Damklockor 4 st, Zheut och Seiko

Värdering: 50

Bud: 90 SEK

Slutar om 15 timmar 19 minuter

Ljusstake med hållare för tändstickor & klocka

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Västergötland