Bilder Certina Kurth Frères Fickur 18K Guld 1900-tal
Quartz urverk, Plexiglas, boett tillverkad av 18K Guld.
Serienummer: 737391468
Stämplad: 750 18K
Klocka går ej vid enklare test.
Diametermått: 47 mm
Vikt: 76,4 gram
Konditionsrapport: Personligt monogram, Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Certina Kurth Frères Pocket Watch 18K Gold from the 20th century
Quartz movement, Plexiglass, case made of 18K Gold.
Serial number: 737391468
Stamped: 750 18K
Clock does not run on simpler tests.
Diameter measurement: 47 mm
Weight: 76.4 grams
Condition report: Personal monogram, Minor scratches & wear, No other remarks.