Bilder Väggur möjligen Mjölby 1930/40-tal

Väggur möjligen Mjölby 1930/40-tal

9 månader 27 dagar

2023-06-01 22:09

100 SEK

Värdering: - SEK

Väggur i rotfanér och palisander med intarsiadekor
Utbytt urverk
Ej funktionstestad

Höjd: 33 cm
Bredd: 32 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken, repor och sprickor, inga övriga anmärkningar

Wall clock possibly Mjölby 1930s/40s

Wall clock in root veneer and rosewood with intarsia decor
Replaced movement
Not functionally tested

Height: 33 cm
Width: 32 cm

Condition: Age-based wear, marks, scratches and cracks, no other remarks

Gökur, trä.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Bordsur, rotfanerat trä, 1930/40-tal.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Parti delar till klockor, klockarmband, Omega låda, glas och boett stängare

Värdering: 50

Bud: 160 SEK

Slutar om 4 dagar

Armbandsur, guld på stål, Certina.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar