Bilder Väggur möjligen Mjölby 1930/40-tal
Väggur i rotfanér och palisander med intarsiadekor
Utbytt urverk
Ej funktionstestad
Höjd: 33 cm
Bredd: 32 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken, repor och sprickor, inga övriga anmärkningar
Wall clock possibly Mjölby 1930s/40s
Wall clock in root veneer and rosewood with intarsia decor
Replaced movement
Not functionally tested
Height: 33 cm
Width: 32 cm
Condition: Age-based wear, marks, scratches and cracks, no other remarks
Värdering: 50 SEK
Högsta bud:Bud: 160 SEK
Slutar om 4 dagar