Bilder Ihagee Exakta 6x6 Tyskland 1938-1939

Ihagee Exakta 6x6 Tyskland 1938-1939

7 månader 26 dagar

2023-08-31 17:40

4800 SEK

Värdering: - SEK

SLR-kamera med 120-film
Objektiv: Carl Zeiss Jena f/3,5 80 mm
Slutartid: 12 sekunder till 1/1000
Kamerahusets serienummer: 553672
Objektivets serienummer: 2144870

Tillverkad av: Ihagee Kamerawerk, Steenbergeen & Co, Tyskland

Kommer med läderfodral

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, två mindre revor i slutarens skyddstextil, slutaren sluter inte helt, större slitage på läderfodralet, i övrigt är konditionen god

Ihagee Exacta 6x6 Germany 1938-1939

SLR camera with 120 film
Lens: Carl Zeiss Jena f/3.5 80mm
Shutter speed: 12 seconds to 1/1000
Camera housing serial number: 553672
Lens serial number: 2144870

Manufactured by: Ihagee Kamerawerk, Steenbergeen & Co, Germany

Comes with leather case

Condition report: Minor wear and tear, two minor tears in the shutter's protective fabric, the shutter does not close completely, major wear on the leather case, otherwise the condition is good

4st Äldre fotoramar. A22

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Äldre Kikare S.S. Å-A. A68

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Canon AE-1 kamera med tillbehör A13

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Camera Konica C35 och camera Halina super 8 mm. A183

Värdering: 50

Bud: 50 SEK