Bilder Stella Bälgkamera Hugo Svensson & Co Sverige ca 1910

Stella Bälgkamera Hugo Svensson & Co Sverige ca 1910

7 månader 23 dagar

2023-08-31 17:40

750 SEK

Värdering: - SEK

Hopfällbar boxkamera
Kassetter på: 9x12cm (en ingår)
Tillverkad av: Hugo Svensson & Co, Göteborg

Mått utfälld: 18 x 15 x 11 cm
Mått hopfälld: 5,5 x 15 x 11 cm

Konditionsrapport: Bruksslitage och åldersbaserat slitage, mindre repor och märken, i övrigt är konditionen god utan sprickor i bälgen

Stella Strut-folding Camera Hugo Svensson & Co Sweden ca 1910

Collapsible box camera
Cassettes of: 9x12cm (one included)
Manufactured by: Hugo Svensson & Co, Gothenburg

Dimensions unfolded: 18 x 15 x 11 cm
Dimensions folded: 5.5 x 15 x 11 cm

Condition report: Use wear and age-based wear, minor scratches and marks, otherwise the condition is good without cracks in the bellows

4st Äldre fotoramar. A22

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 4 dagar

Äldre Kikare S.S. Å-A. A68

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 4 dagar

Canon AE-1 kamera med tillbehör A13

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Slutar om 4 dagar

Camera Konica C35 och camera Halina super 8 mm. A183

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 4 dagar