Bilder Steindorff & Co Mikroskop Tyskland 1900-tal
Steindorff & Co Mikroskop Tyskland 1900-tal
Mikroskop i svartlackerad metall
Märkt: Steindorff & Co Berlin
No: 56806
Kommer med låda och sex stycken extralinser
Mikroskopets höjd: 32 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre bruksslitage och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Steindorff & Co Microscope Germany 20th century
Microscope in black lacquered metal
Marked: Steindorff & Co Berlin
No: 56806
Comes with box and six extra lenses
Height of the microscope: 32 cm
Condition report: Not functionally tested, minor use wear and age-based wear, no other remarks