Bilder Hertel & Reuss Kassel Mikroskop Tyskland 1900-tal
Mikroskop i metall
Märkt: Hertel & Reuss Kassel
No: 49204
Kommer med låda och två extralinser
Mikroskopets höjd: 33 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre bruksslitage och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Hertel & Reuss Kassel Microscope Germany 20th century
Microscope in black lacquered metal
Marked: Hertel & Reuss Kassel
No: 49204
Comes with box and two extra lenses
Height of the microscope: 33 cm
Condition report: Not functionally tested, minor use wear and age-based wear, no other remarks