Bilder Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal

Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal

1 år 26 dagar

2023-03-30 21:31

950 SEK

Värdering: - SEK

Armband tillverkad av 18K Rött guld besatt med odlade pärlor.
Stämplad: 18K

Längd: 18 cm
Vikt: 3,7 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Bracelet 18K Gold with pearls 20th Century
Bracelet made of 18K Red gold studded with cultured pearls.
Stamped: 18K

Length: 18 cm
Weight: 3.7 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.