Bilder Örhängen 18K Guld med briljantslipade diamanter 1976 (2st)

Örhängen 18K Guld med briljantslipade diamanter 1976 (2st)

1 år 26 dagar

2023-03-30 21:31

2400 SEK

Värdering: - SEK

Ett par örhängen tillverkade av vitt 18K Guld besatt med två briljantslipade diamanter om totalt c.a 0,34 ct.
Stämplade: 18K

Total vikt: 1,1 gram

Earrings 18K Gold with brilliant cut diamonds 1976 (2 pcs)
A pair of earrings made of white 18K Gold set with two brilliant-cut diamonds totaling about 0.34 ct.
Stamped: Alton Guldvaru Ab, Falköping

Total weight: 1.1 grams

Condition report: No remarks