Auktioner Royal Copenhagen vas & fågel, Zaphin figurin

Bilder Royal Copenhagen vas & fågel, Zaphin figurin

Royal Copenhagen vas & fågel, Zaphin figurin

1 år 6 månader 27 dagar

2023-04-27 16:25

Värdering: 300 SEK

1 st vas, modell 288/271, höjd: 12 cm.
1 st figurin/fågel, modell1519, höjd: 6 cm.
1 st figurin, höjd: 25,5 cm.

Norra Skånes Auktionshus

Spelvägen 1
28267 Vittsjö

info@nskauktionshus.se
0451-75 10 90

FIGURINER, 4 st, i form av fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 23 minuter

SOFFA, "Gilbert", Burhéns, samtida

Värdering: 4 000

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 25 minuter

FÅTÖLJ, "Gilbert", Burhéns, samtida

Värdering: 2 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 27 minuter

BROR LINDH (1877-1941), etsning, signerad

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 29 minuter