Auktioner WWII Gurkha Kukri kniv, British-India

Bilder WWII Gurkha Kukri kniv, British-India

WWII Gurkha Kukri kniv, British-India

1 år 6 månader 16 dagar

2023-05-07 19:01

560 SEK

Värdering: - SEK

Broad arrow märkt. Slitage på slida och bruksslitage på knivar.
Total längd 43cm.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Medalj, 23k/18k guld, vikt 16,5 gram

Värdering: 8 000

Bud: 10 600 SEK

Marmor bordsskiva. B218

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Kaj Stenman, litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAKLAMPA, behängd med prismor, 1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Västmanland