Auktioner Mattor & Textil UNIFORM REPRODUCTION, Third Reich / UNIFORM reproduktion, Tredje Riket

Bilder UNIFORM REPRODUCTION, Third Reich / UNIFORM reproduktion, Tredje Riket

UNIFORM REPRODUCTION, Third Reich / UNIFORM reproduktion, Tredje Riket

1 år 4 månader 20 dagar

2023-06-06 17:40

1500 SEK

Värdering: 1 200 SEK

SS Uniform, he Hugo Boss company produced these black uniforms along with the brown SA shirts and the black-and-brown uniforms of the Hitler Youth.

SS Uniform, företaget Hugo Boss tillverkade dessa svarta uniformer tillsammans med de bruna SA-skjortor och de svart-bruna uniformerna från Hitlerjugend.

Auktionisten i Södertälje AB

Kaserngatan 11
15166 Södertälje
Södermanland

ekonomi@auktionisten.com
0739 417 467

Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 23 minuter

Bokskåp 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 24 minuter

Spegel senempire, 1800-tal

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 24 minuter

Sideboard teak, Hugo Troeds, vintage, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 24 minuter