Auktioner Skulpturer & Konsthantverk Carl Werner, Hutschenreuther, figurin, Balinese Dancer (Sword Dancer (Schwerttanzer))

Bilder Carl Werner, Hutschenreuther, figurin, Balinese Dancer (Sword Dancer (Schwerttanzer))

Carl Werner, Hutschenreuther, figurin, Balinese Dancer (Sword Dancer (Schwerttanzer))

1 år 1 månad 6 dagar

2023-09-10 17:50

1900 SEK

Värdering: - SEK

Balinesisk dansare. Polykromt bemålad och riktigt förgyllda på låg kvadratisk sockel. Signerade på sockelns ena sida.
Etikettmärkt: Lorenz Hutschenreuther Kunstabteilung 48 007 8229.
Höjd 31cm.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Ljusstakar, figuriner, m.m, 7 delar, trä/metall, bl.a Scandia Present.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 29 minuter

Taklampa, glas/metall.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 31 minuter

Taklampor, ett par, metall, Maryland.

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Slutar om 5 timmar 32 minuter

Skärmaskin och glassmaskin, bl.a SilverCrest.

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 5 timmar 34 minuter