Auktioner Belysning Bitossi bordslampa Italien 1900-tal

Bilder Bitossi bordslampa Italien 1900-tal

Bitossi bordslampa Italien 1900-tal

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:48

550 SEK

Värdering: 100 SEK

Bordslampa i keramik med guld och kopparglasyr
Tygskärm medföljer

Höjd exklusive skärm: 36 cm

Konditionsrapport: Mindre repor och märken, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar

Bitossi table lamp Italy 1900s

Ceramic table lamp with gold and copper glaze
Cloth screen included

Height excluding screen: 36 cm

Condition: Minor scratches and marks, not functionally tested, no other remarks

Rejäl Verkstadsbelysning / lysrörsbelysning

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 9 timmar 27 minuter

Bordslampa Sjöjungfru

Värdering: 20

Bud: 175 SEK

Slutar om 9 timmar 36 minuter

Bordslampa

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 9 timmar 48 minuter

Kandelaber

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 9 timmar 56 minuter