Bilder Tallrikar, 9st, "Amanda", Rörstrand, samt karottlock

Tallrikar, 9st, "Amanda", Rörstrand, samt karottlock

10 dagar

2023-01-25 19:02

440 SEK

Utropspris: 50 SEK

Diameter tallrikar 27cm, lock 17cm.

Haraldssons Auktioner AB

Sandbäcksvägen 8E
27533 Sjöbo

info@haraldssonsauktioner.se
Tel. 0416-41 15 42

Äggkoppar, 12+6st, bla Hannah Werning, Rörstrand, samt skål, Upsala Ekeby

Skål, diameter 17cm. Nagg insida fotring, se bild.

Utrop: 50 SEK

Bud: 50 SEK

Slutar om 12 timmar 57 minuter

Vas/skulptur, signerad "Sommarkollektion Boda -08"

Glas. Höjd 28cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 60 SEK

Slutar om 13 timmar

Kryddburkar, 6st

Höjd 21cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 140 SEK

Slutar om 13 timmar 1 minut

Skulptur, karaff samt vas, bla Snapphane Glasbruk och Baltic Sea Glass

Höjd karaff 33cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 60 SEK

Slutar om 13 timmar 1 minut