Bilder Bordslampa, marmor/mässingfot

Bordslampa, marmor/mässingfot

10 dagar

2023-01-25 19:04

460 SEK

Utropspris: 50 SEK

Höjd med skärm 66cm.

Haraldssons Auktioner AB

Sandbäcksvägen 8E
27533 Sjöbo

info@haraldssonsauktioner.se
Tel. 0416-41 15 42

Takkrona

Diameter 36cm, totalhöjd 75cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 420 SEK

Slutar om 13 timmar 11 minuter

Fönsterlampa

Glaskula samt plastprismor. Diameter 20cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 200 SEK

Bordslampa, funkis, tillskriven Harald Notini, Arvid Böhlmarks Lampfabrik AB, Stockholm

Slitage. Höjd på bild 33cm, skärmens diameter 28cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 760 SEK

Lennart Centervall, Ikea, "Hemi Klot 3", sänglampor i mässing och plast

Såldes på 70-talet av Ikea under namnet Lyx3. Höjd 23cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 70 SEK

Slutar om 13 timmar 12 minuter