Bilder MATTA, Kelim, ca 303 x 201 cm

MATTA, Kelim, ca 303 x 201 cm

Värdering: 5 000 SEK

Klassiskt geometriskt mönster i naturfärgade toner

FAT, 3 st, större modell, Fyrklövern, Design John Anders Eklund,

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

KISTA daterad 1905 och bomärkt. H:26x 55x 49cm (lock sitter löst)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SKÅL, porslin, modell 1015, "Musselmalet"; Royal Copenhagen, Danmark

Värdering: 300

Bud: 150 SEK

KISTA 18-1900 tal. H:39x 70x 42cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 200 SEK