Auktioner Belysning Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)

Bilder Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)

Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:49

1800 SEK

Värdering: 100 SEK

Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder formgiven av Carl Fagerlund för Orrefors i pressat glas och mässing
Ej funktionstestadade

Diameter: 40 cm
Höjd: 13 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamp / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 20th century (2 pcs)

Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder designed by Carl Fagerlund for Orrefors in pressed glass and brass
Not functionally tested

Diameter: 40 cm
Height: 13 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor scratches and marks, no other remarks

Rejäl Verkstadsbelysning / lysrörsbelysning

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 13 timmar 8 minuter

Bordslampa Sjöjungfru

Värdering: 20

Bud: 150 SEK

Slutar om 13 timmar 17 minuter

Bordslampa

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 13 timmar 29 minuter

Kandelaber

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 13 timmar 37 minuter