Bilder Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)

Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)

3 månader 2 dagar

2023-11-30 18:49

1800 SEK

Värdering: 100 SEK

Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder formgiven av Carl Fagerlund för Orrefors i pressat glas och mässing
Ej funktionstestadade

Diameter: 40 cm
Höjd: 13 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamp / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 20th century (2 pcs)

Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder designed by Carl Fagerlund for Orrefors in pressed glass and brass
Not functionally tested

Diameter: 40 cm
Height: 13 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor scratches and marks, no other remarks

Vägglampor

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Västergötland

Slutar om 5 dagar

Lysrörsarmaturer, lysrör

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

Västergötland

Slutar om 5 dagar

Urban Renewal Golvlampa Mässing Feiss

Värdering: 400

Bud: 400 SEK

Slutar om 5 dagar

Taklampa

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

Västergötland

Slutar om 5 dagar