Bilder Taklampa / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 1900-tal (2 st)
Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder formgiven av Carl Fagerlund för Orrefors i pressat glas och mässing
Ej funktionstestadade
Diameter: 40 cm
Höjd: 13 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Ceiling lamp / Plafond Carl Fagerlund Orrefors 20th century (2 pcs)
Carl Fagerlund: 1915-2011
Plafonder designed by Carl Fagerlund for Orrefors in pressed glass and brass
Not functionally tested
Diameter: 40 cm
Height: 13 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor scratches and marks, no other remarks
Slutar om 13 timmar 8 minuter
Slutar om 13 timmar 17 minuter