Auktioner Belysning Golvlampa Mässing Bergboms Sverige 1900-tal

Bilder Golvlampa Mässing Bergboms Sverige 1900-tal

Golvlampa Mässing Bergboms Sverige 1900-tal

6 månader 28 dagar

2023-12-28 18:40

800 SEK

Värdering: 100 SEK

Golvlampa i blankpolerad mässing
Plisserad stång och solid gjutjärnsbas
Märkt: Bergboms B-104 G 60

Höjd med skärm: 148 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar

Floor lamp Brass Bergboms Sweden 20th century

Floor lamp in polished brass
Pleated bar and solid cast iron base
Marked: Bergboms B-104 G 60

Height with screen: 148 cm

Condition report: Minor wear and tear, not functionally tested, no other remarks

Rejäl Verkstadsbelysning / lysrörsbelysning

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 8 timmar 40 minuter

Bordslampa Sjöjungfru

Värdering: 20

Bud: 175 SEK

Slutar om 8 timmar 49 minuter

Bordslampa

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 9 timmar 1 minut

Kandelaber

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 9 timmar 9 minuter