Auktioner John Harper, mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, sent 1900-tal

Bilder John Harper, mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, sent 1900-tal

John Harper, mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, sent 1900-tal

8 månader 4 dagar

2024-02-11 19:00

720 SEK

Värdering: - SEK

Fungerar.
Höjd 17cm.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Fastighet Sunne Grava 7:1

Värdering: -

Bud: 145 000 SEK

Slutar om 1 timme 28 minuter

DAMARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 22 g

Värdering: 6 000

Bud: 9 200 SEK

Slutar om 4 timmar 28 minuter

Karaff, Nachtmann Punk, 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 100 SEK

Slutar om 4 timmar 28 minuter

Pelarbord. 1800/1900-talet.

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Slutar om 4 timmar 28 minuter