Auktioner Skulpturer & Konsthantverk Ronzan, Italy, tiger i keramik

Bilder Ronzan, Italy, tiger i keramik

Ronzan, Italy, tiger i keramik

6 månader 21 dagar

2024-02-18 17:12

300 SEK

Värdering: - SEK

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Dalmålning, allmoge, 1800-talets första hälft

Värdering: 10 000

Bud: 4 400 SEK

Dalarna

Slutar om 9 timmar 17 minuter

Axel Wallert (1890-1962)

Värdering: 2 000

Bud: 500 SEK

Dalarna

Slutar om 9 timmar 17 minuter

Bord, "Utö", Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet, 1930-tal

Värdering: 200 000

Bud: 38 000 SEK

Dalarna

Slutar om 9 timmar 17 minuter

Plåtmynt, 4 daler, Fredrik I, 1734

Värdering: 10 000

Bud: 7 000 SEK

Dalarna

Slutar om 9 timmar 17 minuter