Bilder Samisk rana 1900-tal

Samisk rana 1900-tal

1 år 11 månader 14 dagar

2024-02-01 20:32

1100 SEK

Värdering: 100 SEK

Rana / väggbonad tillverkad i ylle, mönstrad med ränder i olika färger mot vit botten

Mått: 206 x 131 cm

Konditionsrapport: Ställvis fläckig/missfärgad, inga övriga anmärkningar

Sami rana 20th century

Rana / wall covering made of wool, patterned with stripes in different colors against a white background

Dimensions: 206 x 131 cm

Condition report: Stained/discolored in places, no other remarks