Auktioner Keramik & Porslin HERTHA BENGTSSON "BLÅ ELD", 7 KOPPAR MED 5 FAT

Bilder HERTHA BENGTSSON "BLÅ ELD", 7 KOPPAR MED 5 FAT

HERTHA BENGTSSON "BLÅ ELD", 7 KOPPAR MED 5 FAT

5 månader 14 dagar

2024-02-12 17:58

700 SEK

Värdering: 200 SEK

7 KOPPAR HÖJD 8, DIAM 10 CM
5 FAT DIAM 18 CM
BRUKSSLITAGE

Auktionskammaren Sydost AB

Flottiljvägen 24
392 41 Kalmar

info@auktionsydost.se
0721-654 654

SVENSK LIDKÖPING KAFFESERVIS, 23 DELAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

KERAMIK, 3 DELAR, SIGNERAT

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

TEKANNA, TEKOPPAR MED FAT, JAPAN, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

PARET VASER, SATSUMA, JAPAN TIDIGT 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 200 SEK