Bilder HERTHA BENGTSSON "BLÅ ELD", 7 KOPPAR MED 5 FAT

HERTHA BENGTSSON "BLÅ ELD", 7 KOPPAR MED 5 FAT

700 SEK

Värdering: 200 SEK

7 KOPPAR HÖJD 8, DIAM 10 CM
5 FAT DIAM 18 CM
BRUKSSLITAGE

Auktionskammaren Sydost AB

Flottiljvägen 24
392 41 Kalmar

info@auktionsydost.se
0721-654 654

GUNNAR NYLUND, "CHAMOTTE", VAS, RÖRSTRAND

Värdering: 200

Bud: 850 SEK

Slutar om 18 timmar 10 minuter

YTTERFODER, JUGEND, SEKELSKIFTET 1800/1900

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 17 minuter

STORT LERFAT, 1800-TAL

Värdering: 200

Bud: 650 SEK

Slutar om 18 timmar 27 minuter

GOEBEL, TORHAUS & 10 FIGURINER, 1990-TAL

Värdering: 200

Bud: 550 SEK

Slutar om 18 timmar 30 minuter